ABC kredytu hipotecznego w Warszawie – poznaj najistotniejsze fakty

0

Kredyt hipoteczny to jeden z rodzajów kredytów, wyróżniający się celowością i długim okresem spłaty. Sprawdź co musisz wiedzieć, aby wybrać najkorzystniejszy dla siebie kredyt mieszkaniowy!

Nabycie własnej nieruchomości nie zawsze jest możliwe bez kredytu. Marzysz o własnej nieruchomości, wynajem mieszkania jest dla Ciebie dużym obciążeniem? Kredyt hipoteczny w Warszawie to koniec Twoich problemów.

Chcesz nabyć mieszkania w Warszawie? Na co musisz się przygotować?

Marzenie o własnym mieszkaniu lub domu spędzają Ci sen z powiek, nie chcesz inwestować już w wynajem mieszkania, które nie jest Twoją własnością, w którym nie masz swobody i praw właściciela? Boisz się jednocześnie zobowiązania finansowego dla banku? Zauważ, że comiesięczny wynajem to znaczny koszt, zwłaszcza w stolicy. Kredyty hipoteczne w Warszawie to z kolei wiele ofert bankowych, spośród których z pewnością wybierzesz dla siebie rozwiązanie korzystne i bezpieczne.

Liczysz na korzystny kredyt hipoteczny w Warszawie? Porównaj ofert wielu banków, a wśród nich znajdź te, które odpowiadają Twoim wymaganiom. Możesz też na starcie skorzystać z porady doradcy do spraw kredytów hipotecznych, aby mieć pewność, czy oferta banku jest najlepsza, co kryje się za branżową terminologią oraz czy masz odpowiednią zdolność kredytową.

Kredyt mieszkaniowy

Marzysz o własnym domu lub mieszkaniu? Nie wiesz jak zabrać się za wnioskowanie o kredyt hipoteczny? Skorzystaj z pomocy profesjonalnego biura doradztwa kredytowego AF Finance. Pod frazą „kredyt hipoteczny Warszawa” znajdziesz profesjonalną pomoc, która pozwoli Ci na zakup wymarzonego lokum. Nie szukaj doradcy kredytowego w Warszawie na oślep – skorzystaj ze sprawdzonej oferty AF Finance.

Czym jest kredyt hipoteczny i kiedy możesz się o niego ubiegać?

Kredyt hipoteczny jest usługą finansową, dokładnie uregulowaną przepisami prawnymi, polegającą na udzieleniu przez instytucję bankową wsparcia finansowego konsumentowi, który nie jest w stanie z własnych środków nabyć nieruchomości. Kredyt mieszkaniowy w Warszawie to zobowiązanie długotrwałe i celowe, co oznacza, że okres kredytowania jest długi (może trwać nawet 35 lat), a celowość polega na ścisłym określeniu przedmiotu kredytowania. Zobowiązanie zabezpieczone jest hipoteką – nie uzyskasz kredytu hipotecznego na zakup jakiejkolwiek nieruchomości w przyszłości. Aby otrzymać go, musisz wybrać nieruchomość, której wartość jest zgodna z Twoją zdolnością kredytową. Możesz ubiegać się o kredyt hipoteczny, gdy podpiszesz umowę przedwstępną zakupu nieruchomości i złożysz wniosek, najlepiej w kilku placówkach bankowych.

Czy masz szansę otrzymać kredyt hipoteczny w Warszawie?

Przed podpisaniem umowy przedwstępnej na zakup nieruchomości wybierz się do doradcy do spraw kredytów hipotecznych, aby dowiedzieć się, jak wysoka jest Twoja zdolność kredytowa. Zauważ, że kredyty mieszkaniowe w Warszawie przyznawane są w oparciu o zdolność kredytową, historię kredytową, a także wysokość wkładu własnego. Tak, przed wnioskowaniem o kredyt hipoteczny musisz posiadać wkład własny w wysokości około 20% kwoty kredytowania. Wkładem własnym mogą być pieniądze, własność w postaci innej nieruchomości (będącej zabezpieczeniem kredytu) lub własność w postaci działki budowlanej, na której powstanie dom (w przypadku kredytowania budowy domu). Na decyzję banku w sprawie przyznania kredytu mieszkaniowego w Warszawie zaczekasz około dwóch tygodni. Pracownik placówki szczegółowo przeanalizuje wszystkie kryteria – kredyt hipoteczny to kredyt zaufania banku – nie da się jednoznacznie określić, jaka będzie sytuacja finansowa klienta za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Biuro nieruchomości mieszkanie

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy kredytowej?

Kilka szczegółów, zawartych w umowie kredytowej, powinno zostać dokładnie przeanalizowane. Najlepiej, aby pomógł Ci w tym profesjonalny doradca ds. kredytów hipotecznych. Zauważ, że niektóre banki pobierają prowizję za rozpatrzenie wniosku kredytowego, a przy podpisaniu umowy będziesz zobligowany do zapłacenia kosztów dodatkowych. Większość banków ustanawia zabezpieczenie w postaci hipoteki umownej, przekraczającej wartość kredytowanej nieruchomości. Może być to nawet 150 – 200% wartości nieruchomości, aby za kilkanaście lat nadal posiadać zabezpieczenie. Wymagane będzie ubezpieczenie nieruchomości oraz ubezpieczenie na życie kredytobiorcy. Zwróć uwagę na wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO) oraz wysokość WIBOR w dniu podpisywania umowy. Jeśli jest na niskim poziomie, raty mogą szybko wzrosnąć. Wybierz raty stałe lub malejące dzięki symulacji, według której zobaczysz całkowitą kwotę kredytu hipotecznego w Warszawie na dzień spłaty ostatniej raty. Dowiedz się ponadto, czy wcześniejsza spłata zobowiązania wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź