Biuro nieruchomości – czy warto nawiązać z nim współpracę?

0

Biuro nieruchomości w Polsce nie jest jeszcze tak bardzo popularne, jak na przykład w Stanach Zjednoczonych. Tam każda transakcja kupna-sprzedaży przeprowadzana jest za jego pośrednictwem. Dlaczego w naszym kraju niektórzy mają obawy przed skorzystaniem z jego usług?

Biuro nieruchomości jest łącznikiem między kupcem a sprzedawcą. Jest to najprostsza definicja, ale w całości wszystko obrazuje. W transakcji kupna lub sprzedaży mieszkania mogą uczestniczyć trzy strony: sprzedający, kupujący oraz pośrednik, czyli agencja nieruchomości. Ostatnia z nich może zostać pominięta, jeżeli jesteśmy już zdecydowani na konkretną nieruchomość lub nabywamy ją od znanej nam osoby. Jeżeli jednak dopiero rozglądamy się za wymarzonym mieszkaniem lub domem, to warto rozważyć nawiązanie z nią współpracy.

W czym pomaga biuro nieruchomości?

Szukanie wymarzonej nieruchomości nie należy do najłatwiejszych zadań. W Internecie istnieje wiele portali ogłoszeniowych, na których umieszczane są różnego rodzaju oferty. Przeglądanie ich wszystkich zajmuje bardzo dużo czasu, dodatkowo wiele z nich ma mało zachęcające zdjęcia i opisy. Często zdarza się również, że takie ogłoszenia są już nieaktualne, o czym dowiadujemy się podczas rozmowy telefonicznej z właścicielem.

Biuro nieruchomości pomoże nam uniknąć tego typu problemów. W jego bazie znajdują się zawsze aktualne ogłoszenia, ponieważ każde z nich ma swojego bezpośredniego opiekuna w postaci agenta nieruchomości. Jego zadaniem jest przygotowanie oferty i zawsze jest to poprzedzone oględzinami. Dzięki temu klient otrzymuje informacje o nieruchomości z pierwszej ręki.

Biuro nieruchomości Kraków

W Krakowie wiodącym biurem nieruchomości jest biuro Estatedealer. Kliknij tutaj: biuro nieruchomości Kraków i zapoznaj się z ofertą kompleksowej obsługi w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, możliwości bezpłatnej konsultacji z doradcą finansowym, ubezpieczeniowym, architektem, notariuszem czy sprawdzoną firmą remontową. Jeżeli chcemy sprzedać, kupić lub wynająć mieszkanie warto skorzystać z biura Estatedealer, które posiada w swoim portfolio bardzo dużo ofert dla każdego, od małych mieszkań, kawalerek aż po duże apartamenty w prestiżowych lokalizacjach.

Kiedy warto skorzystać z usług biura nieruchomości?

Współpracę z biurem nieruchomości można nawiązać zarówno wtedy, gdy chcemy kupić nieruchomość, jak i ją sprzedać lub wynająć. Warto się na nią zdecydować w sytuacji, gdy poszukiwania na własną rękę nie są zbyt owocne. Owszem, agencje nieruchomości nie pracują za darmo. Otrzymujemy jednak profesjonalną pomoc, która w wielu sytuacjach może być nieoceniona. Przede wszystkim zyskujemy cenny czas.

W jaki sposób agencja nieruchomości pomaga w kupnie mieszkania?

Na pierwszym spotkaniu w biurze nieruchomości klient zostaje poproszony o przedstawienie swoich oczekiwań. Należy wtedy bardzo szczegółowo opisać to, czego szukamy. Dzięki temu agent nieruchomości będzie mógł lepiej dopasować ofertę. Ważne są wszystkie informacje, takie jak: metraż, lokalizacja, rozkład pomieszczeń, co ma się znajdować w okolicy itp.

Kiedy klient przedstawi swoje preferencje, to zostają mu przedstawione różne propozycje. Tak jak wspomnieliśmy każda nieruchomość jest wcześniej oglądana przez doradcę, więc jest on w stanie opowiedzieć o niej dużo więcej, niż wynika to z samego opisu lub zdjęć. Gdy jakieś oferty przypadną klientowi do gustu, to agencja nieruchomości organizuje wspólne oglądanie nieruchomości.

Pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności

Gdy klient zdecyduje się na konkretne mieszkanie lub dom, to przygotowywana jest dla niego stosowna umowa. Jest ona skonstruowana w taki sposób, żeby chronić interesy klienta. Dodatkowo każdy zapis jest zgodny z obowiązującym prawem, ponieważ biura nieruchomości bardzo często korzystają z pomocy prawników.

Agencja nieruchomości umowa

Bardzo istotne jest również to, że każda nieruchomość sprawdzana jest pod kątem prawnym. Agencje nieruchomości nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż mieszkań, kiedy ich sytuacja właścicielska nie jest do końca jasna. Istotne jest również to, czy dana nieruchomość obciążona jest służebnościami. Fakt ten może mieć bardzo duże znaczenie w sytuacji, gdy klient chce kupić mieszkanie na kredyt, bo w wielu sytuacjach bank może go nie udzielić.

Sprzedaj swoje mieszkanie z biurem nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości nie wydaje się zbyt skomplikowaną operacją. Wystarczy wrzucić ogłoszenie na kilka portali i już. Tak myśli wiele osób, jednak rzeczywistość wszystko brutalnie weryfikuje. Dlatego warto zlecić to zadanie agencji nieruchomości. Klient ma wtedy pewność, że stworzona zostanie profesjonalna oferta, z wyczerpującym opisem oraz z atrakcyjnymi zdjęciami, a nawet opcją wirtualnego spaceru.

Dodatkowo klient nie musi codziennie odbierać kilkunastu telefonów z zapytaniami, ponieważ tym wszystkim zajmuje się biuro nieruchomości. Podobnie jest z pokazywaniem mieszkania – właściciel nie musi poświęcać wieczoru lub wolnego weekendu, bo zrobi to za niego agent.

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź