Materace piankowe – sposób na efektywny i komfortowy sen

0

Wyposażenie takie jak materace piankowe pozwala na efektywny wypoczynek. Mimo, iż wydaje się, że to, na czym śpimy nie ma większego znaczenia w kontekście naszego zdrowia i komfortu, materac do spania jest bardzo istotny.

Nieprzespane noce mogą być przyczyną wielu różnych chorób i dolegliwości. Ponadto, osoba niewyspana ma zazwyczaj znacznie mniej energii do działania i znacznie trudniej jej się skoncentrować. Aby nasz sen był zdrowy i spokojny bardzo istotne jest podłoże, na którym się śpi, czyli materac do spania. Materac na którym śpimy powinien być najwyższej jakości, dlatego jego zakup należy dokładnie przeanalizować.

Materac piankowy

Przy wyborze materaca, który powinien posłużyć nam przez lata, warto kierować się między innymi opinią dotychczasowych klientów danego producenta. W końcu zadowolony, wypoczęty i wyspany kolega to najlepsza rekomendacja dobrego materaca. Wiele pozytywnych opinii słyszy się o materacach piankowych ze sklepu ArtMedic Viscotherapy. Producent ten posiada w ofercie nie tylko materace piankowe, ale również kieszeniowe oraz materace na wymiar, co pozwala na udany zakup nawet w przypadku łóżka o niestandardowych wymiarach.

Wpływ snu na zdrowie i samopoczucie

Odpowiedni i komfortowy sen to podstawa zdrowego i prawidłowego funkcjonowania organizmu. W trakcie snu w naszym organizmie zachodzi szereg procesów, takich jak odnowa komórkowa, transport krwi do mięśni czy produkcja hormonów.

Brak odpowiedniej ilości snu często prowadzi do chronicznych bólów głowy i uciążliwych migren. Zależność ta co prawda nie została jeszcze konkretnie zbadana, co oznacza, że nie wiadomo dlaczego z powodu niewystarczającej ilości snu pojawiają się bóle głowy – jednak sam ten związek obserwuje się już od dawna.

Będąc niewyspani mamy również problemy z mową i ze wzrokiem. Długotrwałe zaburzenia snu obniżają nasze zdolności językowe – mamy więc problem z prawidłową komunikacją, wysławianiem się i formułowaniem myśli. Powtarzamy niepotrzebnie poszczególne wyrazy, nie potrafimy wyrazić odpowiednio naszych spostrzeżeń i przemyśleń. Czasami pojawiają się także halucynacje lub widzenie podwójne.

Niewielka ilość snu bardzo często utrudnia organizmowi walkę z drobnoustrojami, a w konsekwencji znacznie obniża odporność. Zauważono, że osoby, które śpią krócej niż zalecane 6-8 godzin przeziębiają się średnio aż trzy razy częściej od osób, które przestrzegają zalecanej ilości snu.

Wygodny materac piankowy

Rodzaje materacy – jaki materiał materaca do spania wybrać?

Materace do spania mogą być wykonane z różnych materiałów – najczęściej są woreczkowe, lateksowe czy też piankowe. Szczególną uwagę warto poświęcić temu ostatniemu rodzajowi materiału, bowiem uważany jest za jeden z najlepszych.

Istnieje również wiele różnych rodzajów pianek – termoelastyczna, poliuretanowa, wysokoelastyczna. Różnią się one przede wszystkim zachowaniem pod wpływem ciała człowieka, higieną użytkowania oraz trwałością. Pianka w obrębie materaca może być jednolita lub składać się z dwóch warstw, często wykonanych z różnych materiałów.

Najmniej polecana jest pianka poliuretanowa, ponieważ najszybciej ulega amortyzacji i utlenieniu. Dużo lepsza jest pianka wysokoelastyczna oraz termoelastyczna, która dostosowuje się do poszczególnych partii ciała człowieka, w zależności od nacisku oraz temperatury ciała w taki sposób, aby zapewnić zdrowe ułożenie kręgosłupa i zachowanie odpowiednich krzywizn. Pianka wysokoelastyczna oraz termoelastyczna jest też najbardziej trwała ze wszystkich rodzajów.

Komu poleca się materace piankowe?

Materace piankowe są szczególnie polecane osobom, które mają problemy zdrowotne, najczęściej związane z kręgosłupem, bólami karku oraz reumatyzmem. Korzystanie z materacy do spania wykonanych z pianki przynosi szybką ulgę. Wszystko dlatego, iż materac wykonany z pianki VISCO umożliwia swobodny przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, nie odkształca się, działa przeciwodleżynowo; są polecane osobom cierpiącym na problemy ze snem oraz obłożnie chorym (zapobiegają bowiem także powstawaniu odleżyn). Materace z pianki VISCO są też doskonałą propozycją dla alergików, gdyż mają wkład antybakteryjny oraz przeciw roztoczom.

Warto wybierać materace piankowe również dla dzieci, gdyż badania dowodzą, iż taki materac pozytywnie wpływa na rozwój układ kostnego. Dzieci rosną, dlatego wygodny i komfortowy materac w cyklu dorastania jest niezwykle istotny.

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź