Siłownie zewnętrzne – ciekawa alternatywa zwykłej siłowni

0

Siłownie zewnętrzne w niczym nie ustępują zwykłym siłowniom czy klubom fitness. Wręcz przeciwnie – siłownie zewnętrzne mają nad nimi przewagę, ponieważ są bezpłatne i ogólnodostępne dla każdego.

Siłownie zewnętrzne to urządzenia do aktywnej rekreacji w plenerze, które dają możliwość połączenia aktywności fizycznej z zabawą i przebywaniem na świeżym powietrzu. W skład siłowni zewnętrznych wchodzi wiele różnych urządzeń do ćwiczeń, dzięki którym można z łatwością wykonać praktycznie każdy trening. Na siłowni zewnętrznej można nie tylko poćwiczyć, ale również spotkać się z rodziną i przyjaciółmi.

Dostępne przez 24 godziny na dobę!

Siłownie zewnętrzne mają już mnóstwo fanów! Wielu ludzi doceniło ich zalety, do których należą: bezpłatny wstęp, ogólnodostępność przez 24 godziny na dobę oraz możliwość wykonania treningu na świeżym powietrzu, wśród przyrody. Nie od dzisiaj wiadomo, że karnety wstępu na zwykłe siłownie czy kluby fitness są drogie, dlatego nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić, poza tym w takich miejscach zazwyczaj jest mnóstwo ludzi, przez co trudno znaleźć dogodną przestrzeń do ćwiczeń. Natomiast na siłowniach zewnętrznych nie ma tych problemów. Na urządzeniach wchodzących w skład siłowni zewnętrznych może ćwiczyć każdy – zarówno amator, jak i zawodowy sportowiec.

Siłownia plenerowa

Można powiedzieć, że siłownie zewnętrzne w Polsce to już standard – można je spotkać zarówno w dużych miastach, jak i wsiach. Siłownie zewnętrzne zostały docenione przez wszystkich miłośników zdrowego stylu życia. Wiodącym producentem urządzeń siłowni zewnętrznych jest Fitpark. Siłownie zewnętrzne wykonane przez tego producenta charakteryzują się wysoką jakością wykonania, ponadto są odporne na warunki atmosferyczne. Siłownie zewnętrzne Fitpark to gwarancja zadowolonych sportowców.

Zdrowy trening na siłowni zewnętrznej

Siłownie zewnętrzne są przeznaczone do ćwiczeń o każdej porze roku. Takie miejsca cieszą się popularnością nie tylko latem, ale również zimą, kiedy pogoda często lubi płatać nam figle. Prawdziwi sportowcy wiedzą, że ćwiczenia w niskich temperaturach są świetne dla naszego organizmu, dlatego jeśli zastanawiasz się, czy trening na siłowni zewnętrznej w zimie jest odpowiedni, odpowiedź brzmi tak!

Lekarze zgodnie twierdzą, że ćwiczenia na świeżym powietrzu podczas chłodnych dni nie tylko dotleniają organizm i pozytywnie wpływają na funkcjonowanie mózgu, ale także wspomagają odporność, hartują organizm, poprawiają krążenie i oczywiście pomagają szybciej spalić kalorie. Zatem wystarczy tylko ciepło się ubrać i rozgrzać się przed ćwiczeniami. Siłownie zewnętrzne to idealne miejsce na efektywny trening zimą!

Siłownia plenerowa

O tym musisz pamiętać!

Wybierając się na trening na siłownię zewnętrzną, warto pamiętać o kilku ważnych wskazówkach. Przede wszystkim należy odpowiednio się ubrać – zimą najlepiej sprawdzi się odzież termoaktywna, która nas ogrzeje, ale jednocześnie pozwoli oddychać skórze, dzięki czemu będziemy znacznie mniej się pocić. Oprócz tego przyda się jeszcze ochronna czapka na uszy i rękawiczki. Przed przystąpieniem do ćwiczeń koniecznie trzeba wykonać rozgrzewkę, która przygotuje mięśnie do wysiłku fizycznego i zapobiegnie kontuzjom. Warto też pamiętać, że na każdym urządzeniu znajduje się instrukcja obsługi, więc przed wykonaniem ćwiczenia warto na nią spojrzeć. Siłownie zewnętrzne to miejsce, gdzie z treningiem poradzi sobie każdy!

Warto wiedzieć, że wiele siłowni zewnętrznych powstaje w ramach programu OSA, czy Otwarte Strefy Aktywności. Celem programu jest stworzenie prawie 3000 miejsc ogólnodostępnych dla wszystkich pokoleń, gdzie będzie można całkowicie za darmo aktywnie spędzić czas z całą rodziną. Otwarte Strefy Aktywności to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców wsi i miast na miejsca, gdzie zarówno starsi, jak i młodsi będą mogli zrelaksować się na świeżym powietrzu.

Siłownie zewnętrzne powstające w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności to strzał w dziesiątkę. Dzięki takim inwestycjom mieszkańcy zyskują miejsce umożliwiające wspólną, wielopokoleniową aktywność na świeżym powietrzu. Obecnie, gdy zdrowy styl życia jest tak popularny i ważny, takie miejsca są na wagę złota.

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź