Suplementy na sen – jakie najlepiej wybrać?

0

Jakie suplementy na sen wybrać? Które są skuteczne, bezpiecznie i nie powodują uczucia otępienia w ciągu dnia? Prezentujemy przegląd naturalnych wyciągów roślinnych ułatwiających zasypianie.

Suplementy na sen, pod warunkiem dopasowania do potrzeb własnego organizmu, mogą wpływać na szereg czynników związanych nie tylko z samą jakością snu, ale również zasypianiem i czasem jego trwania. Produkty te są zwykle bezpieczne i wydawane bez recepty. Jakie suplementy na sen są zatem godne uwagi?

Co zawierają popularne suplementy na sen?

Ogólnodostępne suplementy na sen mogą wpływać bezpośrednio na szybkość zasypiania (powodowanie senności), poprawienie jakości snu (brak budzenia się w nocy) i wydłużenie czasu jego trwania. Wbrew pozorom, aby pozbyć się kłopotu z zasypianiem wcale nie trzeba od razu sięgać po radykalne środki farmakologiczne, które nierzadko są inwazyjne dla samopoczucia w ciągu dnia.

Jednym z bardziej popularnych i bezpiecznych suplementów na sen jest melatonina, która nie tylko może inicjować uczucie senności, ale również mieć działanie uspokajające i kojące. Może wspomagać sen – będzie on głębszy i bardziej regenerujący. Melatonina to hormon, który reguluje normalny cykl snu i czuwania. Jest to suplement na sen, który może być stosowany nawet okazjonalnie. Wiele osób, które często podróżują, przyjmuje suplementy z melatoniną na tzw. jet lag. Ciało człowieka naturalnie wytwarza melatoninę, kiedy robi się ciemno – dodatkowa podaż melatoniny wspomaga ten proces.

Glicyna jest kolejnym, skutecznym suplementem na sen. Można ją kupić w postaci proszku lub kapsułek. Glicyna to aminokwas, który jest produkowany przez organizm człowieka – w przypadku jej niedoboru, mogą pojawić się trudności z zasypianiem. Stosowanie glicyny w formie suplementu może nie tylko poprawiać komfort zasypiania, ale również wspomagać zdolności poznawcze i czynność wydzielniczą trzustki.

Teanina to pochodna aminokwasu, która pochodzi z zielonej herbaty. Powoduje ona uwalnianie w mózgu kwasu gamma-aminomasłowego. GABA aktywuje główne uspokajające neuroprzekaźniki, wspomagając tym samym relaksację i zmniejszając niepokój. Niestety ciało człowieka często napotyka trudności w wchłanianiu suplementów na sen zawierających zsyntetyzowany kwas GABA. Dlatego też, warto stosować teaninę, którą organizm może łatwo wchłonąć. Warto jednak uważać, ponieważ w wysokich dawkach może ona powodować efekt odwrotny od zamierzonego, czyli pobudzenie i inne skutki niepożądane.

Suplementy diety na sen

Szukając odpowiedniej suplementacji warto skorzystać z usług sprawdzonego, bezpiecznego producenta. Na stronie sklepu FabrykaSupli.pl znajdziesz suplementy diety wysokiej jakości w wielu wariantach i o różnym przeznaczeniu, skutecznych i bezpiecznych dla zdrowia. Zapoznaj się z ofertą sklepu i wspomóż swój organizm od środka.

Suplementy roślinne, które poprawiają jakość snu

Suplementy na sen mogą być wyprodukowane również z czystych wyciągów roślinnych. Taka kuracja jest zwykle bardzo bezpieczna i nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych.

Bardzo popularnym środkiem roślinnym, po który często sięgają osoby cierpiące na bezsenność jest CBD, czyli kannabidiol zawarty w konopiach siewnych. Przyjmowany w formie naparów ziołowych lub olejku oddziałuje na układ endokannabinoidowy – poza szeregiem prozdrowotnych właściwości, ułatwia również zasypianie.

Waleriana, działa podobnie jak melatonina. Ma ona właściwości wyciszające i uspokajające. Suplementy na sen z walerianą (nawet w formie dodatku) mogą wspomóc wieczorny rytuał zasypiania, a dodatkowo zwiększać ilość GABA (kwasu gamma-aminomasłowego). To bardzo ważny związek, który zapobiega przekazywaniu impulsów nerwowych w mózgu. Waleriana wydaje się być szczególnie skuteczna w połączeniu z chmielem – na rynku można łatwo znaleźć podobne roślinne suplementy na sen.

Małżeństwo sen

Co więcej na sen?

Suplementy na sen można wspomagać dodatkowymi minerałami. Jednym z nich, który może wspomóc zasypianie jest magnez. Warto podkreślić, że magnez nie tylko przyczynia się do dobrego snu, ale jest często pomijanym składnikiem odżywczym, który pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie mięśni, utrzymuje stały rytm serca, wspiera zdrowy układ odpornościowy i wzmacnia kości. Brak wystarczającej ilości magnezu hamuje komunikację komórek nerwowych, czego rezultatem jest uczucie stresu i ogólna nerwowość, a tym samym możliwe trudności z zasypianiem i częste budzenie się w nocy.

Aby bezpiecznie korzystać z ogólnodostępnych suplementów na sen należy zawsze ściśle przestrzegać zaleceń producentów pod kątem ich dawkowania. Wbrew pozorom przyjęcie większej niż zalecana dawki suplementu może nie tylko nie przynieść zwielokrotnionego efektu, ale również przyczynić się do wielu negatywnych, niepożądanych skutków ubocznych. Osoby przewlekle chore lub zażywające leki, przed każdą dodatkową suplementacją powinny skonsultować się ze swoim lekarzem. Dotyczy to również uważanych za bezpieczne, naturalnych suplementów na sen.

Podziel się.

o autorze

Zostaw odpowiedź